Kapsejlads, Team ICE topbanner

Kapsejlads nyt fra sejlerholdet Team ICE, Skive Sejlklub

Skive Sejlklub nu med ny hjemmeside

Deres nye hjemmeside er nu tidssvarende, funktionel og præsenterer sejlklubben retvisende. Vi er stolte over Skive Sejlklub og vi håber på, at hjemmesiden kan være med til at lokke endnu flere til klubben.

Der er ved at ske mange nye spændende tiltag i Skive Sejlklub, hvor hjemmesiden bliver en vigtig del i klubbens kommunikation. Det er vores egen gast Jan, der har påtaget sig opgaven omkring den nye hjemmeside, som må siges at være løst til UG.

Den nye hjemmeside er også med til at understøtte vores sponsor jagt, da potentielle sponsorer nu får et professionelt indtryk af Skive Sejlklub, som forstærker potentialet, der ligger i et sponsorat af vores hold.

Tillykke til Skive Sejlklub og en stor ros til Jan for det flotte arbejde
Team ICE

Skrevet: 07/04/11 | Kategori Nyheder